Sully´s webSully

* 02. 02. 1997 - † 26. 08. 2009

plemeno německý ovčák x vlčí špic
výška 52 cm
 
 
zkoušky  
poslušnost ZOP, ZPU1, BH, ZZO
agility Agility 2
stopařské ZPS1, FH1
záchranářské ZZZ, VZ2, ZZP1, ZVP1, ZLP1
  RH-E, RH-TA
 
 » výcvik - podrobnosti

O Sullym

Sully měl svoji hlavu, svoje psí názory, a pokud ho něco nebavilo mohla jsem si být jistá, že mi to dá náležitě najevo. Ale nadchnout Sullyho pro nějakou zábavu nebylo vůbec těžké. Jeho oblíbenou činností i doménou byly pachové práce (stopy, záchranářský výcvik). Kdosi kdysi o něm prohlásil, že má "stopu závodního koně". Ale i přes "trochu" rychlejší tempo postupu dokázal vypracovat naprosto přesnou stopu.

Miloval procházky, výlety a já nezapomenu na jeho znechucený pohled na dogtrekkingu "Oderský puchýř 2005", když jsme se s Ditou a Nessinkou chtěli před půlnocí cca na 50. kilometru trati konečně utábořit a odpočinout si. Zatímco my se sesunuli únavou na zem, Sully u nás stál a provrtával nás pohledem: "Tohle nemůžete myslet vážně… jsme na výletě, jdeme dál." Po pár minutách demonstrativního obcházení kolem a poté co si uvědomil, že v tuto chvíli pokračovat nebudeme, si konečně také lehl.

Jaké mladý pes s oblibou podrážel nohy mé (tehdy malé) sestře, která si pravidelně po průletu Sullyho kolem "sedala na zadek". Když viděl, že jsou lidé otočení zády k JEHO plotu, přiběhl potichu až k plotu a zuřivě jim zaštěkal za zády. Lidé skákali leknutím z kůže. :-) Když byli lidé k plotu otočení čelem, štěkal už několik metrů před plotem...
Cizí lidi ignoroval, nepatřili do jeho světa. Nechal se od nich pohladit, pohrál si rád s pomocníky při záchranářském výcviku nebo na oko "pouštěl hrůzu" na figuranta při obraně, ale sám od sebe kontakt s cizími lidmi nevyhledával.

Největší psí kamarády měl v domácí smečce. S Vegou si hráli, kradli si navzájem hračky ve vodě i na souši (Vega byla o něco rychlejší, Sully mazanější). A spáchali samozřejmě společně i pár lotrovin, kde byl Sully často ten mozek v pozadí a Vega ty "nohy" (svaly) co byly přistiženy při činu. :-) Typickým příkladem bylo, že Sully otevřel domovní dveře, Vega vběhla dovnitř a Sully venku u dveří čekal, jestli Vega dostane vynadáno nebo ne. :-)

Sully "vychoval" i pár štěňat. V roce 2007 a na začátku roku 2008 nám dělal několik měsíců společnost Rosco, který u nás čekal na splnění veterinárních podmínek pro vstup do Anglie. První týden pobytu Rosca u nás byl Sully naštvaný, že nám ho tu Hana při své návštěvě zapomněla. :-) Ale po týdnu vzal Rosca na milost a celou dobu co byl Rosco u nás si spolu hráli i přes desetiletý věkový rozdíl. V dubnu 2008 jsme si přivezli malého krakena Pačího. Zatímco Vega se první dny tvářila, že má na "TO" alergii, byl to tentokrát Sully, kdo se první snažil vyprovokovat hru.

Sully měl rád vodu. Rád aportoval z vody míčky, klacky i klády… Pokud bylo u vody malé molo nebo cokoliv co se dalo použít jako odrazový můstek pro skoky do vody, použil to. :-) Miloval zalévání zahrady, protože při něm mohl "zakusovat" proud vody z hadice.

Lidé Sullyho typovali na spoustu plemen. Byl německým vlčákem, "malým vlčákem", huskym, malamutem, akita inu, československým vlčákem, vlkem, a když v televizi běžel seriál "Bílý Tesák", stal se pro mnoho dětí Bílým Tesákem. :-) Nejvíce podobný vzhledem byl ale na norského losího psa.

Sully byl pes do nepohody. Na zkouškách či závodech se nikdy nenechal strhnout mojí nervozitou a podával stabilní výkony. Když jsem byla smutná, nesmutnil se mnou, ale dokázal rozesmát.
Sully byl součástí našich životů krásných 12,5 let.

Fotogalerie

» další fotografie